Vides dizaina objekti Saulkrastos


Saulkrastu Baltajā kāpā uzstādīti dažādi vides dizaina objekti, informatīvie stendi un norādes.

Vides dizaina objekti veidoti ar mērķi mudināt apmeklētājus vērīgāk palūkoties apkārt, ieklausīties un izprast, ka bez cilvēka dabā ir daudz dzīvotņu un ekosistēmu, kas ir saudzējamas. Objekti mudina cilvēkus rūpēties par apkārtni un ar pietāti izturēties pret Saulkrastu Balto kāpu.

Visi objekti un informācija veidota, Dabas aizsardzības pārvaldes, Saulkrastu novada pašvaldības un biedrības “Baltijas krasti” īstenotā projekta  Nr. LIFE13 ENV/LV/000839 “LIFE Ekosistēmu pakalpojumi” ietvaros, kas finansēts ar Eiropas Savienības un Latvijas vides aizsardzības fonda līdzekļiem.

Uzstādītie vides dizaina objekti ir Purvīša balvas 2015.gada nominanta un starptautisku atzinību iemantojuša mākslinieka Ivara Drulles mākslas darbs, kuru tapšanā piedalījās arī Latvijas augstskolu – Latvijas Lauksaimniecības universitātes un Rīgas Tehniskās universitātes studenti.

Visi objekti veidoti no izturīga materiāla, kas  nodrošina to ilgtspējību. Skulptūru kompozīcijā integrēto soliņu un atkritumu urnu forma pielāgota vides dizaina objektu tēlam, un izmantotajiem materiāliem.

Jaunizveidotie informatīvie stendi un norādes sniedz informāciju par apkārtnes dabas vērtībām un Baltās kāpas veidošanās procesu, kā arī saudzīgi virza apmeklētāju plūsmas caur piekrastes mežu un Baltās kāpas teritoriju.

VIDES DIZAINA OBJEKTU IZVIETOJUMA SHĒMA

FOTO GALERIJAS

 

 

 

Pasākumu kalendārs

     Jūnijs 2024     
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.