Rekomendācijas


REKOMENDĀCIJAS EKOSISTĒMU PAKALPOJUMU PIEEJAS INTEGRĒŠANAI TERITORIJU PLĀNOŠANĀ

Projekta "LIFE Ekosistēmu pakalpojumi" viens no būtiskākajiem mērķiem ir izstrādāt uz ekosistēmu pakalpojumu novērtēšanas metodikas balstītas rekomendācijas pašvaldību lēmumu pieņemšanā un telpiskās plānošanas procesos iesaistītajām piekrastes institūcijām, kā arī izveidot plānošanas rīku, kas atvieglo un veicina rekomendācijās iestrādāto principu integrēšanu teritorijas (telpiskās) plānošanas procesos.

 

REKOMENDĀCIJAS EKOSISTĒMU PAKALPOJUMU PIEEJAS IZMANTOŠANAI, IZSTRĀDĀJOT ĪPAŠI AIZSARGĀJAMO DABAS TERITORIJU DABAS AIZSARDZĪBAS PLĀNUS

Rekomendācijas ekosistēmu pakalpojumu pieejas izmantošanai, izstrādājot īpaši aizsargājamo dabas teritoriju dabas aizsardzības plānus (turpmāk – Rekomendācijas) izstrādātas, balstoties uz projekta ieviešanas rezultātiem Jaunķemeros un Saulkrastos, kur atrodas projekta ieviešanas teritorijas jeb pilotteritorijas.

Sadarbojoties ar Latvijas Dabas fondu un Eiropas Komisijas LIFE programmas projektu “Piekrastes biotopu aizsardzība dabas parkā “Piejūra”” (LIFE CoHaBit, LIFE15 NAT/LV/000900), papildus ir veikts ekosistēmu pakalpojumu nodrošinājuma novērtējums dabas parka “Piejūra” daļai Saulkrastu novadā. Projekta darbība aptver daļu no Latvijas piekrastei raksturīgajām mežu un kāpu ekosistēmām, un apbūves teritorijām.

Rekomendāciju mērķis ir sniegt priekšlikumus dabas aizsardzības plānu izstrādei, kur aizsardzības mērķu noteikšanā un pasākumu plānošanā tiek ņemts vērā ekosistēmu un to sniegto pakalpojumu šodienas un nākotnes nodrošinājums teritorijā.

Rekomendācijas un atbilstoši tām sagatavotie dabas aizsardzības plāni dabas parkam “Piejūra” un Ķemeru nacionālajam parkam ir praktisks piemērs kā ekosistēmu pakalpojumu pieeju izmantot dabas aizsardzības plānošanā.

 

REKOMENDĀCIJAS SAULKRASTU NOVADA ATTĪSTĪBAS PLĀNOŠANAI, AKTUALIZĒJOT SAULKRASTU NOVADA ATTĪSTĪBAS PROGRAMMU 2014.-2020.GADAM

Rekomendācijas Saulkrastu novada attīstībai un attīstības plānošanai, aktualizējot Saulkrastu novada attīstības programmu 2014. – 2020. gadam (turpmāk – Rekomendācijas) izstrādātas, balstoties uz projekta ieviešanas rezultātiem Saulkrastos, kur atrodas viena no projekta pilotteritorijām.

Rekomendāciju mērķis ir sniegt priekšlikumus Saulkrastu novada attīstībai, kuras plānošanā tiek ņemts vērā ekosistēmu un to sniegto pakalpojumu šodienas un nākotnes nodrošinājums Saulkrastu novada pašvaldībā, attīstību plānojot, respektējot vides kapacitāti un apzinoties vides priekšrocības sniegto ekosistēmu pakalpojumu kontekstā kā būtiskus resursus novada labklājības nodrošināšanā.

Rekomendācijas un atbilstoši tām pilnveidota (27.11.2019.) Saulkrastu novada attīstības programma 2014. – 2020. gadam ir praktisks piemērs kā ekosistēmu pakalpojumu pieeju izmantot ilgtspējīgas attīstības plānošanai vietējo pašvaldību līmenī.

 

Pasākumu kalendārs

     Jūnijs 2024     
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.