Ekosistēmas


EKOSISTĒMAS ir dzīvo organismu un nedzīvo dabas elementu kopums, kas mijiedarbojas, kopā veidojot vienotu sistēmu. EKOSISTĒMAS nosaka mūsu dzīves vidi un iespējas tajā pastāvēt.


EKOSISTĒMAS nodrošina plašu pakalpojumu klāstu, bez kuriem cilvēks nevarētu iztikt.

EKOSISTĒMU sniegtos resursus mēs izmantojam atpūšoties, izglītojoties un kaut vai vienkārši elpojot gaisu, kas mums ir visapkārt. Tie veido arī mūsu apkārtnes kultūras, vēstures, sociālo un ekonomisko pamatu.

Ja iedomājamies, ka EKOSISTĒMA ir koks, tad koka saknes jeb EKOSISTĒMU pamats būtu augsne un barības vielas, kā arī gaiss un ūdens, ko producē EKOSISTĒMA. Visi šie elementi veido mūsu un citu dzīvo organismu dzīves vidi.

Savukārt, koka zari jeb EKOSISTĒMAS sastāvdaļas ir apkārtējās vides un klimata regulēšana caur oglekļa dioksīda saistīšanu un skābekļa izdalīšanu. Koka zaros nobriest augļi - analoģija ar EKOSISTĒMU - veselīgā vidē varam audzēt un ievākt pārtiku, iegūt dzeramo ūdeni, koksni un citus noderīgus izejmateriālus. EKOSISTĒMA mums nodrošina arī iespēju gūt dažāda veida pieredzi dabā - ceļot, atpūsties utt.

EKOSISTĒMAS saista un regulē cilvēkam un citām dzīvajām radībām svarīgus procesus un rada visu dzīvei uz zemes nepieciešamo.

EKOSISTĒMAS nodrošina plašu pakalpojumu klāstu, bez kuriem cilvēks nevarētu iztikt. Ekosistēmu pakalpojumu pieeja apraksta ieguvumus, ko cilvēki gūst no dabas resursiem.

 

Pasākumu kalendārs

     Maijs 2024     
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.