Informatīvie materiāli


Layman`s ziņojums Informatīva publikācija par projekta LIFE Ekosistēmu pakalpojumi mērķiem, aktivitātēm, rezultātiem un sabiedrības iesaisti. Layman`s ziņojums
Rekomendācijas ekosistēmu pakalpojumu pieejas integrēšanai teritoriju plānošanā

Balstoties uz Projektā paveikto, izstrādātās Rekomendācijas sniedz pamatojumu un vadlīnijas attīstības plānotājiem ekosistēmu pakalpojumu pieejas izmantošanai teritorijas attīstības plānošanā. Zināšanas par ekosistēmu sniegtajiem pakalpojumiem, kā arī par saistību starp bioloģisko daudzveidību un ekosistēmu pakalpojumu nodrošinājumu ir svarīgas, pieņemot lēmumus par zemes izmantošanu vai darbībām, kas ar ietekmēt ekosistēmu stāvokli.

REKOMENDĀCIJAS
Video pamācība rīkkopas lietošanai  Video pamacībā sniegts pārskats, kā lietot rīkkopu ekosistēmu pakalpojumu pieejas izmantošanai plānošanā Video pamācība
Buklets
"Ekosistēmu pakalpojumu novērtēšana"
Bukletā atrodama informācija par projekta mērķiem, aktivitātēm, pilotteritorijām un projektā paredzētās ekosistēmu pakalpojumu novērtēšanas metodikas izstrādi. Latviskā versija

Angliskā versija

Brošūra
"Ekosistēmu pakalpojumu pieeja tālredzīgai pārvaldībai"
Brošūra domāta kā neliela rokasgrāmata gan teritoriju attīstības plānotājiem, valsts organizāciju darbiniekiem, gan augstskolu studentiem, mācībspēkiem, nevalstiskajām organizācijām un citiem interesentiem, kas vēlas izprast ekosistēmu pakalpojumu tēmu un tās praktisko pielietojumu.                     Brošūras elektroniskā versija latviešu valodā
Ceļojošā balva "Ekosistēmu pakalpojumi"

Ceļojošās balvas mērķis ir atzinība par ieguldījumu ekosistēmu pakalpojumu pieejas īstenošanā, ilgtspējīgi plānojot pašvaldības teritorijas attīstību.

Nolikums
Roll-Up stends "Daba dod"

"Zaļais bizness nav bizness, tas ir dzīvesveids." S.Stabinge.

Mūsu vidū ir uzņēmīgi cilvēki, kuri ciešu saikni ar dabu un Latvijas tradīcijām ir izvēlējušies par pamatu savai dzīvei un darbam. Uzņēmīgu un radošu cilvēku rokās tradīcijas var pārtapt par pamatu sekmīgai uzņēmējdarbībai.

Roll-Up stends
Ziņu lapas Ziņu lapās sniegta aktuālā informācija par projekta "LIFE Ekosistēmu pakalpojumi" aktivitātēm, kā arī lasāma informācija par ekosistēmu pakalpojumu temata novitātēm Latvijā un pasaulē.

Ekosistēmu e-ziņotājs nr.8

Ekosistēmu e-ziņotājs nr.7
Ekosistēmu e-ziņotājs nr.6
Ekosistēmu e-ziņotājs nr.5
Ekosistēmu e-ziņotājs nr.4
Ekosistēmu e-ziņotājs nr.3
Ekosistēmu e-ziņotājs nr.2
Ekosistēmu e-ziņotājs nr.1

Informatīvais stends "Piekrastes ekosistēmu pakalpojumi Jaunķemeros" Stends informē par Jaunķemeru piekrastē sastopamo ekosistēmu pakalpojumu dažādību un projekta "LIFE Ekosistēmu pakalpojumi" aktivitātēm. Informatīvais stends
Informatīvais stends "Ekosistēmu pakalpojumi Saulkrastu attīstībai" Stends apmeklētājam sniedz informāciju par ekosistēmu pakalpojumu veidiem kopumā un Saulkrastu piekrastē, shematiski ataino Saulkrastu piekrastes tematisko un funkcionālo attīstību no Inčupes līdz Pēterupei un laika skalā sniedz pārskatu par projekta ietvaros paveikto Saulkrastu pilotteritorijā. Informatīvais stends
Īsfilma par ekosistēmu pakalpojumiem
(7:23 min.)
Īsfilma interesantā veidā skaidro dabas un cilvēka saistību, kā arī sniedz ieskatu ekosistēmu un to sniegto pakalpojumu būtībā. Filma atspoguļo dabas sniegtos labumus un priekšrocības, kas palīdz nodrošināt cilvēku dzīves apstākļus, taču kas bieži mums ikdienā paliek nepamanīti. Latviešu val.

Ar angļu val. subtitriem
  Īsfilma par ekosistēmu pakalpojumu novērtēšanu
(5:17 min.)
Filmā skaidrota ekosistēmu pakalpojumu pieeja un tās loma ilgtspējīgu lēmumu pieņemšanā teritoriju plānošanas procesā. Latviešu val.

Ar angļu val. subtitriem
Īsfilma par ekosistēmu pakalpojumu vērtēšanas vietu un lomu pašvaldību teritoriju plānošanā (7:44 min) Īsfilma “Ekosistēmu pakalpojumu novērtēšana – palīgs pašvaldību plānošanā” ietver ekosistēmu pakalpojumu novērtēšanas procesa soļu izklāstu un ilustratīvi skaidro ekosistēmu pakalpojumu vērtēšanas vietu un lomu pašvaldību teritoriju plānošanā.

Latviešu val.

Latviešu val. ar angļu val. subtitriem

Reģionālās televīzijas RE:TV raidījuma "Mūsu vide ir mūsu atbildība" sižets par Dabas kapitālu
Sižetā skaidrots, ko nozīmē jēdziens "dabas kapitāls", kādu lomu vides saglabāšanas jautājumi ieņem Eiropā un Latvijā un kādi ir projekta "LIFE Ekosistēmu pakalpojumi" centieni dabas kapitāla novērtēšanā.
Sižets

 


Īsfilma "Ekosistēmu pakalpojumi"

 

  Īsfilma "Ekosistēmu pakalpojumi" ar angļu valodas subtitriem

Īsfilma "Ekosistēmu pakalpojumu novērtēšana"

Īsfilma "Ekosistēmu pakalpojumu novērtēšana" ar angļu valodas subtitriem

Īsfilma "Ekosistēmu pakalpojumu novērtēšana – palīgs pašvaldību plānošanā

  Īsfilma "Ekosistēmu pakalpojumu novērtēšana – palīgs pašvaldību plānošanā” ar angļu valodas subtitriem    

 

Pasākumu kalendārs

     Jūnijs 2024     
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.