Saulkrasti


Saulkrastos izvēlētā teritorija atrodas netālu no dabas parka „Piejūra”, starp Inčupi un Pēterupi. 

Saulkrastu pilotteritorijas karte

Foto galerija

Pilotteritorijā ietilpst bioloģiski augstvērtīgas mežainās piejūras kāpas, plaša pludmale, kā arī ievērojams dabas un kultūrobjekts – Baltā kāpa. Vēsturiski Baltā kāpa kļuvusi par simbolisku Saulkrastu atpazīšanas zīmi. Labiekārtotais objekts ir bieži apmeklēts un cieš no pārmērīgas antropogēnās slodzes un krasta erozijas.

Kāpu brucina Inčupe, kas nepārtraukti maina savu gultni un noskalo Baltās kāpas pamatni, nereti aiznesot jūrā arī laipas un pludmales labiekārtojumus. Eroziju un kāpas bojājumus rada arī lielais apmeklētāju skaits. Lai sabalansētu Baltās kāpas dabas vērtību saglabāšanu un apmeklētāju vēlmes, Saulkrastu novada pašvaldība rūpējas par apkārtnes infrastruktūras izbūvi. Tomēr infrastruktūra regulāri nolietojas un, lai saglabātu Balto kāpu, nepieciešami regulāri uzlabojumi arī turpmāk.

Tādēļ projekta ietvaros Saulkrastu pilotteritorijā izveidoti jauni vides objekti un uzstādīta izglītojoša vides informācija. Objekti mudina cilvēkus rūpēties par apkārtni un ar pietāti izturēties pret Saulkrastu “Balto kāpu. Savukārt jaunizveidotie informatīvie stendi un norādes sniedz informāciju par apkārtnes dabas vērtībām un Baltās kāpas veidošanās procesu, kā arī saudzīgi virza apmeklētāju plūsmas caur piekrastes mežu un Baltās kāpas teritoriju. Plašāk par vides objektiem Saulkrastos.

Līdztekus dabas dizaina parka izveidei, Saulkrastu pilotteritorijā plānotas vairākas apkārtnes sakopšanas talkas, uz kurām tiek aicināti vietējie iedzīvotāji, uzņēmēji un pašvaldības pārstāvji.

Kopumā šajā pilotteritorijā būs iespējams ne vien aprēķināt ekosistēmu sniegto pakalpojumu vērtību, bet arī, salīdzinot rezultātus ar Jaunķemeru pilotteritorijas datiem, kā arī izvērtēt projekta un cilvēku ietekmi dabas kapitāla apsaimniekošanā.

Pasākumu kalendārs

     Jūlijs 2024     
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.