LIFE+ Projekta „Ekosistēmu un to sniegto pakalpojumu novērtējuma pieejas pielietojums dabas daudzveidības aizsardzībā un pārvaldībā” ("LIFE Ekosistēmu pakalpojumi") ietvaros šogad vasaras sezonā notika vairākas izglītojošas aktivitātes par ekosistēmu pakalpojumu tematiku.
Projekta pārstāvji ar izglītojošām aktivitātēm piedalījās Zaļās jostas festivālā „Tīrai Latvijai!”, Ķemeru nacionālā parka Ceļotāju dienā, Ķemeru nacionālā parka Sikspārņu naktī, Saulkrastu pilsētas svētkos un Ķemeru svētkos.
Izglītojošo aktivitāšu mērķis bija interaktīvā veidā iepazīstināt pasākumu apmeklētājus ar ekosistēmu pakalpojumu tematiku un būtību. Apmeklētājiem katrā no pasākumiem bija iespēja izspēlēt kādu interaktīvu spēli, kas palīdzēja atklāt, kādus labumus cilvēkam ikdienā sniedz daba.
Kopumā šogad projekta ietvaros tapuši vairāki vides izglītības materiāli – spēle „Sašķiro ekosistēmu pakalpojumus!”, darba lapa pirmsskolas vecuma bērniem par kultūras ekosistēmu pakalpojumiem, kā arī spēle “Trīs metri ekoloģijas”. Nākotnē plānots uzsākt ciešāku sadarbību ar Dabas aizsardzības pārvaldes Dabas izglītības centriem un dažas no vides izglītības aktivitātēm par ekosistēmu pakalpojumiem ieviest arī Dabas izglītības centru programmās.
Līdz ar Ķemeru svētkiem projekta ietvaros paredzētās vides izglītības aktivitātes 2015. gadā noslēgušās. Nākamās aktivitātes projekts prezentēs jau 2016.gadā Ceļotāju dienas ietvaros Jaunķemeru pilotteritorijā un talkas ietvaros Saulkrastu pilotteritorijā, kad tiks demonstrētas šajā gadā aprobēto spēļu uzlabotās un sadarbībā ar dabas izglītības centriem attīstītās versijas.
FOTO GALERIJAS
- Dalība Ķemeru nacionālā parka Ceļotāju dienā 2015
- Dalība Ķemeru nacionālā parka Sikspārņu naktī 2015
- Dalība Saulkrastu pilsētas svētkos 2015
Vides izglītības aktivitātes organizētas LIFE + programmas līdzfinansētā projekta nr. LIFE13 ENV/LV/000839 "Ekosistēmu un to sniegto pakalpojumu novērtējuma pieejas pielietojums dabas daudzveidības aizsardzībā un pārvaldībā" jeb "LIFE Ekosistēmu pakalpojumi" ietvaros. Projektu īsteno Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar biedrību “Baltijas krasti” un Saulkrastu novada pašvaldību. Projektu līdzfinansē Eiropas Savienība un Latvijas vides aizsardzības fonds.